Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Mart 2024 Pazartesi

Bazı benzin türlerine elveda

Almanya'da biyoyakıtlar ve yenilenebilir kaynaklardan üretilen yakıtların benzin istasyonlarına girmesiyle, bazı benzin türleri de piyasadan çekilecek.

Bazı benzin türlerine elveda

Almanya, çevreye duyarlı yakıt alternatiflerine geçiş yaparak, taşıtların iklim üzerindeki olumsuz etkilerini minimize etmeyi amaçlıyor. Bundesrat'ın onayladığı yeni düzenlemelere göre, biyoyakıtlar ve tamamen yenilenebilir kaynaklardan üretilen yakıtlar, örneğin Hidrojenlenmiş Bitkisel Yağlar (HVO) ve elektronik yakıtlar (e-Yakıtlar) gibi, benzin istasyonlarına giriş yapacak. Bu değişiklik, geleneksel E5 benzininin kademeli olarak piyasadan çekilmesine ve yerine %10 biyodizel içeren yeni Dizel B10 yakıtının sunulmasına sebep olacak. Nisan ayı itibarıyla bazı istasyonlarda HVO 100'ün sunulması beklenirken, mevcut B7 yakıtının da piyasada kalacağı belirtiliyor.

Yeni düzenlemeler ayrıca parafinik dizel yakıtlar için de alan açıyor. E10 benzininin, çoğu araç tarafından 30 ila 40 yıl boyunca sorunsuzca kullanılabileceği, fakat E10'u tolere edemeyen araçlar için süper plus dışında bir alternatifin bulunmayacağı ifade ediliyor. Otomobil endüstrisi, yenilenebilir yakıtların araç filosunun karbonsuzlaştırılmasına ve ulaşım sektöründeki iklim hedeflerine ulaşmada kritik bir role sahip olabileceğini vurguluyor. VDA Başkanı Hildegard Müller, yenilenebilir yakıtların elektrikli araçlarla birlikte ulaşım sisteminin karbonsuzlaşmasında temel bir rol oynayabileceğini belirtiyor. Bu yenilikler, Almanya'nın çevre dostu ulaşım çözümlerine olan bağlılığını pekiştiriyor.

Geri Dön 25 Mart 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN