Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
31 Ağustos 2023 Perşembe

Bavyera’ya ceviz büyüklüğünde dolu yağdı

Bavyera'da etkili olan fırtına ve dolu yağışı, yerleşim yerlerinde de hasara neden oldu.

Avrupa'da son bir haftada yaz mevsiminde beklenmeyen hava koşulları yaşandı. Almanya'nın Bavyera eyaletinde meydana gelen fırtına, dolu ve yağmur, kısa süre içinde köylerde, kasabalarda ve çiftliklerde büyük zarara yol açtı. Etkili olan şiddetli yağmur ve fırtına, ceviz büyüklüğündeki dolu tanelerinin ev çatılarına ve güneş enerjisi sistemlerine zarar vermesine neden oldu. Bu durum, hayvanların da zarar görmesine yol açtı.

Alman Meteoroloji Dairesi (DWD), Yukarı Bavyera, Güney Bavyera, Svabia ve Oberpfalz bölgelerinde yaşanan fırtınaların ardından oluşabilecek yağmur ve su baskınlarına karşı halkı uyardı. Bad Bayersoien kasabasında yaklaşık bin binanın hasar gördüğü ve ceviz büyüklüğündeki dolu tanelerinin çapının 8-10 santimetreye ulaştığı belirtildi. Son on gün içinde yaşanan kötü hava koşulları nedeniyle 22 bin hektarlık tarım alanının zarar gördüğü ifade edildi.

Almanya'da meydana gelen dolu fırtınası ve yağışlı hava İsviçre'yi de etkiledi. İsviçre'nin Valais bölgesinde yer alan Zermatt kasabasında 31 dereceyi bulan sıcaklıkların ani şekilde sıfırın altına düşmesi, kar yağışına yol açtı. Bu beş gün içinde hem yazı hem de kışı yaşatan kasaba, kar yağışının ardından beyaza büründü.

Geri Dön 31 Ağustos 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN