Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet dağılıyor: Gündem DÖNER - 22 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
22 Mart 2024 Cuma

Bavyera’da 'ödeme kartı' dönemi başladı

Bavyera'da, mültecilerin harcamaları için ayda en fazla 50 avro nakit çekebilecekleri ödeme kartı sistemi başlatıldı.

Bu uygulama, mültecilerin sınırlı miktarda nakit çekmelerine izin vererek, Bavyera Başbakanı Markus Söder'in ifadesiyle, bölgedeki sığınmacı sayısını sınırlama çabasının bir parçasını oluşturuyor. Söder, mevcut önlemlerin yetersiz kaldığını belirterek, güvenli menşe ülkeler listesinin genişletilmesi ve üçüncü ülkelerle müzakerelerin hızlandırılması gerektiğini savundu.

Bavyera ödeme kartı, Mastercard sistemine bağlı çalışacak ve ATM'den para çekmeyi mümkün kılacak. Bu kartın kullanımı, başlangıçta Bavyera'nın Fürstenfeldbruck, Günzburg, Traunstein ve Straubing bölgelerindeki dört pilot belediyede başlayacak ve yılın ikinci yarısında eyalet geneline yayılması planlanıyor. Ancak, uygulamanın sadece Bavyera'da değil, ülke genelinde hayata geçirilmemesi, Söder tarafından eleştiriliyor ve bunun "Yeşillerin ablukası" olarak nitelendiriliyor.

Bavyera'nın bu adımı, Almanya'daki sığınmacılara yönelik yardım sistemlerinde bir yenilik olarak değerlendiriliyor. Ödeme kartı uygulaması, mültecilere yönelik ayni yardımların nakit yardıma dönüştürülmesine imkan tanıyarak, onların yerel mağazalarda harcama yapabilmelerini sağlıyor.

Geri Dön 22 Mart 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN