Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
10 Şubat 2024 Cumartesi

Bavyera'da 'göçmen dedektörü' kullanılıyor

Bavyera Polisi, kaçak girişlerin artmasının ardından 'göçmen dedektörü' adı verilen bir cihaz kullanmaya başladı.

Bavyera'da 'göçmen dedektörü' kullanılıyor

Almanya'nın güneydoğu sınırlarında yasa dışı göçmen akınında ciddi bir artış yaşanıyor. 2023 yılında Bavyera sınır polisi, Çek Cumhuriyeti ve Avusturya sınırlarının yanı sıra Münih ve Nürnberg havalimanlarında 4 bin 667 yasa dışı girişi engelledi. Bu durum, 2022'ye göre yüzde 52'lik bir artışı temsil ediyor. Bavyera İçişleri Bakanı Joachim Herrmann, kaçakçılık ve izinsiz giriş suçlarının Bavyera Sınır Polisi'nin kuruluşundan bu yana en yüksek seviyeye ulaştığını belirtti. Kaçakçılık vakalarının sayısı 2022'de 191 iken, 2023'te 360'a yükseldi.

"Göçmen dedektörü"

Bavyera Polisi, sınır güvenliğini artırmak için yeni teknolojileri devreye aldı. Herrmann, Bavyera ve Avusturya arasındaki Neuhaus/Schärding sınırında "göçmen dedektörü" adı verilen bir cihazın kullanılmaya başlandığını açıkladı. Bu dedektör, araçların dış cephesine monte edilerek, içerideki insanların kalp atışlarını 2-3 dakika içinde tespit edebiliyor ve bu kişileri küçük bir ekranda çizgi çizimi şeklinde gösteriyor. Bu sayede, polis memurlarının araçların arkasını aramalarına veya içindeki yükü boşaltmalarına gerek kalmıyor. Cihaz, normalde cezaevlerinde kaçışları önlemek amacıyla kullanılırken, şimdi yasa dışı göçmenlerin tespit edilmesi için de kullanılmaya başlandı.

Herrmann, sınır kontrollerinin artırılmasının önemine dikkat çekerek, göç akınının baharda yeniden artması beklendiğinden bu önlemlerin devam etmesi gerektiğini vurguladı.

Geri Dön 10 Şubat 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN