Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
01 Aralık 2022 Perşembe

Bavyera’da çalışma saati artırılmak isteniyor

Almanya’nın Bavyera eyaletinde hükûmet, günlük çalışma süresinin 10 saate çıkarılmasını istiyor.

Şu anda yasal olarak günde en fazla 10 saat çalışmak mümkün. Hükûmet işçi açığını kapatmak için ‘bırakalım isteyen çalışsın’ diyor ancak bu sistem çok da işlemiyor.

Rheinische Post’ta yer alan habere göre Bavyera’da hükûmet; turizm, gastronomi ve inşaat sektörlerinde vasıflı işçi açığını gerekçe göstererek bu talepte bulundu. Hükûmet şirketlerin talebi karşılayabilmek adına işçileri daha esnek şekilde çalıştırabilmesini savunuyor.

Bavyera’nın CSU’lu Çalışma Bakanı Ulrike Scharf, “Çalışma süresi yasalarını, gerçek duruma bakarak uyarlamak zorundayız” ifadelerini kullandı.

Geri Dön 01 Aralık 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN