Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
25 Ağustos 2023 Cuma

Bavyera'da baraj altı olan AfD, şimdi ikinciliğe oynuyor

Yaklaşan Bavyera seçimleri öncesi, aşırı sağcı AfD eyalette üçüncü parti konumunda. İkinci olan Yeşiller ile aralarında sadece 2 puanlık fark var.

Almanya'da aşırı sağcı parti AfD'nin popülaritesi artmaya devam ediyor. Bavyera eyaletinde, 8 Ekim Pazar günü gerçekleştirilecek eyalet seçimleri öncesinde yaklaşık 10 milyon seçmen oy kullanacak. Augsburger Allgemeine ve Spiegel için Civey araştırma şirketi tarafından yapılan bir ankete göre, bu seçimde yüzde 38 oy oranıyla birinci sırada yer alan CSU'nun ardından, eyalette ikinci sırayı alacak parti konusunda başabaş bir rekabet yaşanıyor.

Ankete göre, aşırı sağcı parti AfD oylarını yüzde 13'e çıkararak ve yüzde 15 oy oranına sahip Yeşiller'in arkasından üçüncü sıraya yükseldi. Hür Seçmenler yüzde 12, SPD yüzde 10 oy oranıyla sıralamayı takip ediyor. FDP yüzde 4 ve Sol Parti yüzde 2 oy oranıyla Meclis'e girebilmek için gereken yüzde 5 barajını aşamadı.

AfD'nin bir yıl önceki ankete göre durumu, Yeşiller'in 12 puan gerisindeyken ve barajı geçemiyordu. Ancak son ankete göre AfD, Yeşiller ile arasındaki oy farkını 2 puana indirerek ikinci en güçlü parti olma yolunda ilerliyor.

Geri Dön 25 Ağustos 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN