Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
07 Aralık 2022 Çarşamba

Bavyera ve Saksonya Anhalt’ta maske zorunluluğu kalkıyor

Almanya’da 8 Aralık’ta Saksonya Anhalt ve 10 Aralık’ta Bavyera eyaletlerinde toplu taşımada maske takma zorunluluğu kalkıyor.

Almanya’da Bavyera eyaleti, yerel toplu taşıma araçlarında maske zorunluluğunu 10 Aralık cumartesi günü son veriyor. Cumartesi gününden itibaren metro, tramvay ve otobüslerde artık maske takılması zorunlu olmayacak. Maske zorunluluğunu sonlandırma konusunda komşuları Avusturya’yı takip ettiklerini belirten Bavyera Eyaleti CSU’lu Sağlık Bakanı Klaus Holetschek, 10 Aralık’ta yeni Enfeksiyondan Korunma Yasa’nın geçerli olacağını söyledi.

Maske zorunluluğunun sona ermesi bölgesel trenler için de geçerli olacak. Ancak, Deutsche Bahn'ın ICE veya EC'si gibi uzun mesafeli trenlerinde (Fernzüge) maske zorunlu devam edecek. Çünkü bu trenlere federal hükümetin kararı geçerli. Bavyera Sağlık Bakanı Holetschek, “Sadece federal hükûmetin bunu zorunluluğu değiştirmesini önerebilirim” dedi.

Aynı şekilde Saksonya-Anhalt eyaleti de, 8 Aralık'ta yerel toplu taşıma araçlarında maske takma zorunluluğunu kaldırma kararı aldı. Eyalet, koronadan korunmak için ‘daha fazla kişisel sorumluluğa’ güveniyor.

Geri Dön 07 Aralık 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN