Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
09 Ekim 2023 Pazartesi

Bavyera ve Hessen’de seçimlerinin galibi CDU ve CSU

Hessen ve Bavyera’da, dün gerçekleşen eyalet parlamentosu seçimlerinin kazananı CDU ve CSU oldu. Özgür Seçmenler ikinci sırada, AfD ise üçüncü sırada.

Bavyera ve Hessen’de seçimlerinin galibi CDU ve CSU

CDU/CSU, Bavyera ve Hessen’deki seçimleri en çok oy alan partiler olarak tamamladı. CDU, Hessen’de yüzde 34,5 oy olarak bir önceki seçimlere göre oyunu 7,5 puan artırdı. Seçimin şaşırtıcı gelişmesi ise oyunu bir önceki seçime göre 4,9 puan artıran AfD oldu. AfD, yüzde 18,4 oy olarak seçimde en çok oy alan ikinci parti olarak yerini aldı. SPD ise oyunu 4,8 puan düşürerek yüzde 15 oy aldı. Yeşiller, yüzde 14,9 oy alarak SPD’nin hemen arkasında yer aldı. 

CSU, Bavyera yüzde 36,6 oy alarak seçimi önde tamamladı. AfD oyunu yaklaşık 4,5 puan yükselterek yüzde 14,6 aldı. Bavyera’da en çok oy alan ikinci parti ise ilk sonuçlara göre aşırı sağcı AfD olmuştu. Ancak ilerleyen saatlerde Özgür Seçmenler (FW), yüzde 15,8 ile ikinci sıraya yerleşti. Yeşiller Partisi yüzde 14,4 aldı, sosyal demokrat SPD ise yüzde 8,4’te kaldı.

CSU'nun Bavyera Başbakanı Markus Söder, seçimlerin kazanılmasının ardından yaptığı açıklamada, partilerinin çalkantılı bir dönemden geçtiğini ancak Bavyera'nın güvenini kazanmayı başardıklarını ifade etti. Bavyera'daki Yeşiller Partisi'nin liste başı adayı Katharina Schulze de partisinin elde ettiği başarıdan memnuniyet duyduğunu belirtti. AfD'nin önde gelen politikacılarından Alice Weidel ise partisinin başarısından memnuniyetini dile getirerek, "Politikalarımız bizi haklı çıkarıyor" dedi. SPD'nin adayı Florian von Brunn ise sonuçları hayal kırıklığı olarak değerlendirdi.

Geri Dön 09 Ekim 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN