Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
23 Eylül 2022 Cuma

Bavyera, şirketleri kurtarmak için 1 milyar avro ayıracak

Bavyera Eyaleti iflas tehdidiyle karşı karşıya olan şirketler için harekete geçti, bir kurtarma fonu kurulacağını duyurdu. Fonun büyüklüğü ise 1 milyar avro olacak.

BILD’de yer alan habere göre; Bavyera Başbakanı Markus Söder, “Ekonomik krizde iflas tehlikesi altında olan şirketlere yardım etmek istiyoruz. Kurtarma fonu için 1 milyar avroluk bir bütçe ayrılacak” diye konuştu. 

Söder ayrıca ‘doğalgaz ve benzin fiyatlarına tavan fiyat getirilsin’ çağrısında bulundu ve “Birçok ülke enerji fiyatlarına bir üst sınır getirdi. Almanya’da da bunu başarabiliriz. Avusturya ve İtalya referans alınabilir” dedi. Avusturya’da benzinin litre fiyatı 1,75, İtalya'da 1,72 avro civarında. Bavyera'da ise benzin 2,06, dizel ise 2,12 avrodan satılıyor. 

Ayrıca Söder, “Kamu hizmeti veren kurumları, hastaneleri ve işletmeleri de kapsayacak geniş tabanlı bir kurtarma paketine ihtiyacımız var” dedi.

Alman Sendikalar Birliği Bavyera Başkanı Bernhard Stiedl, açıklamaları memnuniyetle karşıladı. Stiedl, “Ancak iflaslara daha hızlı müdahale edebilmek için, eyalet hükûmetlerinin ekonomi bakanlıklarında, sendikalar ve işverenlerin birlikte çalışacağı bir çalışma grubu kurulmalıdır” dedi. 

 

Geri Dön 23 Eylül 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN