Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Nisan 2024 Perşembe

Bavyera kendi esrar yasağını uygulayacak

Almanya'da esrarın kısmen yasallaşmasına rağmen, Bavyera eyaleti kendi yasağını uygulamakta kararlı.

Almanya'da 1 Nisan itibarıyla yürürlüğe giren kısmi esrar serbestisi, belirli koşullar altında kamusal alanlarda esrar tüketimine izin veriyor. Ancak Bavyera Eyaleti, bu yasaya karşı çıkarak, esrar tüketimini kısıtlama yönünde adımlar atıyor ve birçok bira bahçesi, restoran ve bar esrar kullanımını yasaklıyor.

Bavyera'da esrar kullanımına karşı önlemler

Münih'teki işletmeler, esrar içilmesinin yasak olduğunu ve kurallara uymayanların mekandan atılacağını duyurdu. Bavyera Başbakanı Markus Söder, esrar yasasını sıkı bir şekilde uygulayacaklarını ve Bavyera'nın esrar içenler için bir cennet olmayacağını belirtti. Ekonomi Bakanı Hubert Aiwanger ise, bira bahçelerinde esrar kullanımına karşı çıkıyor ve kamusal alanlarda esrar içilmesini istemiyor. Aiwanger, esrarın gençler için tehlikeli olduğunu vurgulayarak, ailelerin bu durumdan etkilenmemesi gerektiğini ifade etti.

Cezai yaptırımlar ve belediyelerin rolü

Esrar Yasası'nı ihlal edenler, çocukların veya gençlerin yanında esrar içme gibi durumlarda 1.000 avro para cezasına çarptırılacak. Yaya bölgelerinde sabah 7 ile akşam 8 arasında esrar içmenin cezası ise 500 avro olarak belirlendi. Başbakan Söder, belediyelerin turistik yerler, açık havuzlar ve eğlence parkları gibi kamusal alanlarda esrar ürünlerinin yasaklanabilmesi gerektiğini söyledi.

Bavyera polisi esrar mesaisinde

Bavyera Polisi, 1-15 Nisan arasında esrarla ilgili 430 suç rapor etti. Bunlar arasında yasa dışı esrar ticareti, tüketim yasağı bölgelerindeki ihlaller ve esrar etkisi altında araç kullanma suçları yer alıyor. Bavyera İçişleri Bakanı Joachim Herrmann, yeni esrar kurallarının federal hükûmet tarafından yapılan büyük bir hata olduğunu ve uyuşturucu etkisi altında araç kullanma oranında artış beklendiğini belirtti. Bu nedenle, trafik kontrollerinde uyuşturucu etkisine daha fazla dikkat edileceğini açıkladı.

Geri Dön 18 Nisan 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN