Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
03 Mayıs 2023 Çarşamba

Bavyera, Almanya'da onayı olmayan ilaçlara izin vermeye hazırlanıyor

İlaç krizi, Sağlık Bakanı Lauterbach'ın açıklamalarının aksine sürüyor. Bavyera hükûmeti, özellikle çocuk antibiyotikleri ve ateş düşürücüleri için, Almanya'da onayı bulunmayan ilaçların tedariğine geçici süreliğine izin vermeye hazırlanıyor.

Bavyera, Almanya'da onayı olmayan ilaçlara izin vermeye hazırlanıyor

Sağlık Bakanı Karl Lauterbach’ın açıklamalarının aksine, özellikle Bavyera ve Kuzey Ren Vestfalya eyaletlerindeki eczaneler, ilaçlarda tedarik krizinin devam ettiğini söylüyor. Eczacılar, özellikle çocuklar için kullanılan ateş düşürücü ve antibiyotiklerin hızla tükendiğini bildirdi.

Bununla birlikte, Alman Basın Ajansı'na konuşan CSU’lu Bavyera Sağlık Bakanı Klaus Holetschek de çocuklar için kullanılan antibiyotiklerde arz sıkıntısı olduğunu doğruladı. Bakan, Bavyera hükûmetinin, Almanya’da onayı olmayan ateş düşürücü şurup ve antibiyotiklere geçici olarak izin vermeye hazırlandığını da duyurdu.

Bavyera hükûmetinin planına göre; genel bir kararname çıkarılarak Almanya’da onayı ve kaydı bulunmayan çocuk antibiyotiklerinin tedariğine geçici süreliğine izin verilecek.

Geri Dön 03 Mayıs 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN