Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
01 Haziran 2024 Cumartesi

Başvurmayı unutmayın: Gençlere 100 avroluk Kulturpass

Almanya'da 1 Mart 2024'ten itibaren 18 yaşına basan 750 bin genç, kültür ve sanat etkinliklerinde kullanılmak üzere 100 avroluk 'Kulturpass' alacak.

Kulturpass, 31 Aralık 2024'e kadar geçerli olacak ve sinemalar, tiyatrolar, operalar, müzeler, sergiler, kitapçılar, konserler ve festivallerde kullanılabilecek. Hükûmet, bu girişimle gençlerin kültürel etkinliklere katılımını artırmayı ve kültür sektörünü desteklemeyi hedefliyor. Şimdiye kadar 337 bin genç Kulturpass'tan faydalandı.

Kulturpass kullanımı

Gençler, "eID" (Online-Ausweisfunktion) adı verilen çevrimiçi kimlik özelliğiyle tanımlama yaparak Kulturpass'tan yararlanabiliyor. Haziran 2023'ten bu yana Kulturpass ile 850 binin üzerinde kitap alındı, 480 bin kez sinemaya gidildi, 160 bin konser ve tiyatro ziyareti yapıldı, 11 binin üzerinde müze veya park ziyareti gerçekleştirildi.

2023 yılında gençlere sunulan Kulturpass 200 avroydu, bu yıl 100 avroya indirildi.

Geri Dön 01 Haziran 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN