Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına ve saldırı alarmı: 2 tutuklama - 18 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
17 Haziran 2023 Cumartesi

Başbakanlar zirvesinde uzlaşma sağlandı

Almanya Başbakanı Scholz, planlama süreçlerinin hızlandırılması için yeni çalışma grubu kurulacağını duyurdu. Ayrıca, dijitalleşme, hidrojen ağı ve mülteci masrafları da gündemde.

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, eyalet başbakanlarıyla yaptığı toplantının ardından ülke genelinde planlama ve onay süreçlerini hızlandırmak amacıyla yeni bir çalışma grubu kurulacağını duyurdu. Scholz, Almanya'daki tüm projelerin "Deutschlandtempo" ilkesi doğrultusunda ilerlemesi gerektiğini vurguladı.

Başbakan Scholz, Almanya'daki yabancılar dairelerinin çoğunun dijitalleşmeye geçemediğine dikkat çekerek, eyaletlerin bu konuda adım atması gerektiğini belirtti. Göçün takibini sağlamak ve karar süreçlerini hızlandırmak için modernizasyona ihtiyaç olduğunu ifade etti.

Scholz, eyalet başbakanlarıyla birlikte Almanya'ya hidrojen ağı kurma konusunda anlaşmaya vardıklarını ve projeyle ilgili kararın bu yıl sonuna kadar netleşeceğini bildirdi.

Eyalet hükümetleri, mültecilerin masraflarına ilişkin bütçenin artırılmasını ve federal desteğin artan sığınmacı sayısına göre yükseltilmesini talep etmişti. Ancak toplantı sonrasında, kararın kasım ayında netleşeceği açıklandı.

Aşağı Saksonya Başkanı SPD'li Stephan Weil, alt yapı projelerinin daha kolay ve uygun maliyetli bir şekilde hayata geçirilmesi gerektiğini ifade etti.

Geri Dön 17 Haziran 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN