Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Mayıs 2024 Çarşamba

Başbakan, kemer sıkma için devreye girdi

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, kemer sıkma politikaları konusunda "Şimdi terleme zamanı" diyerek bakanlara çağrı yaptı.

Federal Maliye Bakanı Christian Lindner, kemer sıkma gerekliliklerinin uygulanması konusunda Başbakan Olaf Scholz (SPD) ve Başbakan Yardımcısı Robert Habeck’ten (Yeşiller) destek aldı. Şimdi, üç ismin, bütçelerinde artış talep eden 5 bakanı ikna etmesi gerekecek.

Handelsblatt'ın hükûmet çevrelerinden edindiği bilgiye göre, Başbakanlık, 2025 bütçesi için daha fazla para talep eden 5 bakanı görüşmeye davet ediyor. Toplantılara Scholz, Maliye Bakanı Lindner ve Başbakan Yardımcısı Habeck de katılacak.

Başbakan Scholz, Stern dergisine verdiği demeçte, kemer sıkma kısıtlamaları göz önüne alındığında, tüm bakanlıkların sorumluluğuna dikkat çekti ve “Hayatı kendimiz için fazla kolaylaştırmamalıyız. Şimdi terleme zamanı” dedi.

Mayıs ayı başında bakanlıklar harcama taleplerini Maliye Bakanlığı'na iletti. Ancak, Çalışma Bakanı Hubertus Heil (SPD), Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock (Yeşiller), Kalkınma Bakanı Svenja Schulze (SPD), İçişleri Bakanı Nancy Faeser (SPD) ve Savunma Bakanı Boris Pistorius (SPD), Lindner’in hedeflediği bütçeden çok daha fazlasını talep etti.

Geri Dön 29 Mayıs 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN