Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Şubat 2024 Salı

Bartsch: Grup başkanlığını bırakacağım

Krizlerin bitmediği Sol Parti'de, Meclis Grubu Eş Başkanı Dietmar Bartsch, önümüzdeki hafta yapılacak toplantıda herhangi bir göreve aday olmayacağını açıkladı.

Sol Parti'den ayrılan bazı milletvekillerinin 'Birlik Sahra Wagenknecht' adıyla yeni bir parti kurması sonucu Federal Meclis Grubu statüsünü kaybeden Sol Parti, iç çekişmelerle mücadele ediyor. 2015'ten bu yana partinin Federal Meclis Grubu Eş Başkanlığını yürüten Dietmar Bartsch, 19-20 Şubat'taki değerlendirme toplantısında herhangi bir göreve aday olmayacağını açıkladı.

Bartsch, aday olmamasına rağmen partide yeni sorumluluklar üstlenecek arkadaşlarına desteğini sürdüreceğini ve partideki iç sürtüşmelerin çözümü için çaba göstereceğini belirtti. Son kamuoyu yoklamalarına göre Sol Parti'nin, Almanya'da yapılacak genel seçimlerde yüzde 3 civarında oy alarak barajın altında kalması bekleniyor. DeutschlandTrend anketine göre, Sol Parti'nin oy oranı yüzde 3'e düşmüş durumda.

Geri Dön 06 Şubat 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN