Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Ekim 2023 Perşembe

Bakanlığın 'turbo entegrasyon' planı

Federal Çalışma Bakanlığı, 'turbo entegrasyon' planı kapsamında, Almanya'ya sığınan mültecilere iş bulma zorunluluğunu getirmeyi planlıyor.

Federal Çalışma Bakanı Hubertus Heil'in "turbo entegrasyon" planına göre, mültecilere çalışma zorunluluğu getirilecek. Çalışma Bakanlığı, mültecilere açık bir şekilde iş aramaları gerektiğini iletecek ve aksi takdirde Vatandaşlık Parası (Bürgergeld) gibi yardımların kesileceği uyarısında bulunacak.

Ukrayna'dan gelen mültecilerin istihdam oranı diğer ülkelerle kıyaslandığında Almanya'da oldukça düşük. Almanya'da sığınanların sadece yüzde 17'si istihdam edilirken, Hollanda'da bu oran yüzde 70, Polonya'da yüzde 66, Danimarka'da yüzde 53 ve Çek Cumhuriyeti'nde yüzde 50. Ukrayna'dan gelen mülteciler, diğer ülkelere göre daha hızlı Bürgergeld ve çalışma izni alabiliyor.

Bakan Heil, Almanya'nın Ukrayna'dan gelen binlerce mülteciyi kabul ettiğini ve dayanışma gösterdiklerini belirtirken, Almanya'nın aynı zamanda işgücüne ihtiyaç duyduğunu ve mültecilerin iş hayatına daha hızlı entegre olmalarını sağlama amacı güttüklerini ifade etti. Heil, işverenlere, 'Almancayı iyi bilmeyen mültecilere' de iş fırsatları sunma çağrısı yaptı.

Geri Dön 19 Ekim 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN