Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
26 Ağustos 2023 Cumartesi

Bakanlar 'temel çocuk güvencesi' krizini çözemiyor

Aile Bakanı Lisa Paus ile Maliye Bakanı Christian Lindner arasındaki 'temel çocuk güvencesi' krizinin çözümü için dün acil bir toplantı düzenlendi. Ancak uzlaşma çıkmadı.

Bakanlar 'temel çocuk güvencesi' krizini çözemiyor

Yeşiller Partili Aile Bakanı Lisa Paus ve FDP'li Maliye Bakanı Christian Lindner, temel çocuk güvencesi (Kindergrundsicherung) konusundaki krizi çözmek amacıyla dün acil bir toplantı düzenledi. Ancak toplantıdan bir uzlaşma çıkmadı. Müzakereler hafta sonu devam edecek.

Federal Aile Bakanı Lisa Paus, temel çocuk güvencesi için talep ettiği bütçe konusunda Maliye Bakanı Christian Lindner'in "Büyüme Fırsatları Yasası" tasarısını veto etti. Bu tasarı, şirketlere vergi indirimleri ve teşvikler gibi maddi destekler sağlayarak temel çocuk güvencesi için daha fazla kaynak sağlamayı amaçlıyordu.

Maliye Bakanı Lindner, temel çocuk güvencesi için 2 milyar avro ayırmayı planlarken; Aile Bakanı Paus, bu program için 12 milyar avroya kadar bir bütçe talebinde bulunmuştu. Uzlaşma sağlanamaması durumunda müzakerelerin hafta sonu boyunca devam edeceği belirtiliyor.

Geri Dön 26 Ağustos 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN