Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
10 Ocak 2023 Salı

Bakan Özdemir'den KDV çıkışı: Sağlıklı beslenmek herkesin hakkı

Federal Tarım ve Gıda Bakanı Cem Özdemir, sağlıklı beslenmenin bir hak olduğunu belirterek meyve, sebze ve bakliyattan KDV'nin kalkması gerektiğini söyledi. 

Funke medyaya konuşan Federal Tarım ve Gıda Bakanı Cem Özdemir, “Sağlıklı beslenmek herkesin hakkı olmalı. Meyve, sebze ve bakliyatta KDV’yi kaldırmak istiyorum” dedi. Özdemir'ın önerisine dernekler, tüketici hakları örgütleri ve çiftçilerden destek geldi. 

İspanya'da geçici olarak uygulamaya koyulan meyve, sebze, ekmek ve süt ürünlerinden KDV’nin kaldırıldığı örneğini gösteren VdK Sosyal Dernek Başkanı Verena Bentele, "Enflasyon yüzde 8,6’ya ulaştı, hükümetin harekete geçmesi gerekiyor" dedi.

Tüketici hakları uzmanları, sağlıklı beslenmenin 'sınıfsal' bir meseleye dönüştüğü yorumunda bulundu. Alman Çiftçiler Birliği de Özdemir'in açıklamasının ardından tüm gıda ürünlerinde KDV'nin askıya alınması gerektiğini bildirdi.

Özdemir, geçen sene de benzer bir teklifte bulunmuş, ancak teklif Maliye Bakanı Christian Lindner tarafından reddedilmişti.

Geri Dön 10 Ocak 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN