Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Alman vatandaşlığında rekor: Çifte için geri sayım - 28 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Mayıs 2024 Perşembe

Bakan Kızıltepe: Ödeme kartı uygulaması insanlık dışı

Berlin Entegrasyon Bakanı Cansel Kızıltepe, mültecilere yönelik ödeme kartı planında öngörülen nakit sınırlamasını eleştirdi. Kızıltepe, uygulamanın 'insanlık dışı' olduğunu savundu.

DPA ile yaptığı röportajda, mültecilere aylık yalnızca 50 avro nakit verilmesinin "insanlık dışı" olduğunu belirten Kızıltepe, nakit miktarının eşitlik ve katılımı destekleyecek şekilde yasal olarak güvenli bir biçimde belirlenmesi gerektiğini vurguladı. SPD'li siyasetçi, mültecilerin ödeme kartıyla veya nakit olarak ödemelerini kendilerinin karar vermesi gerektiğini ifade etti ve Berlin'deki mültecilerin, hakları olan parayı yüzde 100 bağımsız ve düzenleme olmaksızın kullanmaya devam edebilmeleri için kararlı olduğunu söyledi. Ancak, Kızıltepe'nin belirttiğine göre, ödeme kartının bu yıl Berlin'de uygulamaya konması pek olası görünmüyor.

Brandenburg'da ise durum farklı gelişiyor. Märkisch-Oderland bölgesi, mültecilere ülke çapında kullanılabilecek çipli kartlar aracılığıyla kişi başı ayda en fazla 50 avro nakit para sunuyor. Brandenburg Sağlık Bakanı Ursula Nonnemacher ise bu sınırlamaya kesinlikle karşı çıkıyor ve 50 avro sınırının entegrasyonu engellediğini savunuyor. Potsdam'daki kırmızı-siyah-yeşil koalisyon içinde ödeme kartı konusunda yaşanan bu anlaşmazlık, politik çevrelerde dikkat çekiyor.

Geri Dön 09 Mayıs 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN