Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
16 Aralık 2022 Cuma

Bakan Heil: Emeklilik yaşını yükseltmek haksızlık olur

Başbakan Olaf Scholz, erken emekliliğe karşı çıktı. Ancak Çalışma Bakanı Hubertus Heil “Emeklilik yaşının yükseltilmesine karşıyım. Uzun yıllar çalışamayacak insanlara haksızlık olur” açıklamasında bulundu.

Bakan Heil: Emeklilik yaşını yükseltmek haksızlık olur

SPD’li Çalışma Bakanı Rheinische Post’a konuştu. Bakan Heil, “Emeklilik yaşının 69, 70 hatta 75’e çıkarılması önerilerine karşıyım. Emeklilik yaşını yükseltmek uzun yıllar çalışamayacak insanlar için haksızlık olur. 2031 yılına kadar emeklilik yaşının hâlihazırda 67’ye yükselmesine karar verilmişti” ifadelerini kullandı.

Bakan Heil emekli maaşlarının geleceği için işgücü piyasalarındaki açığın kapatılması gerektiğini söyledi. Heil, “Almanya kendi potansiyeliyle birlikte nitelikli göçe de kapılarını açmak zorunda” ifadesini kullandı.  

Şirketlerin işe alımlarda 60 yaş ve üstünde kişileri tercih etmediğini söyleyen Bakan Heil, “Artan işgücü açığı nedeniyle şirketler işe alım politikalarını değiştirmek zorunda kalabilir. Şirketlerde yaş ortalaması yükselebilir” açıklamasında bulundu. 

Geri Dön 16 Aralık 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN