Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Nisan 2023 Perşembe

Bakan Faeser: Tren ve otobüslerde bıçak yasaklanmalı

Son günlerde artan bıçaklı saldırıların ardından İçişleri Bakanı Nancy Faeser, tren ve otobüslerde de uçaklarda olduğu gibi bıçak taşımanın yasaklanması gerektiğini söyledi.

Emniyet Suç İstatistikleri’ne (PKS) göre, suç işlediğinden şüphelenilen 15 yaşın altındaki çocuk ve gençlerin sayısı geçen yıl yüzde 39 arttı. Suç işlediğinden şüphelenilen 14-17 yaş arası gençlerin sayısı şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesinde. Kuzey Ren-Vestfalya'da geçtiğimiz ay 12 yaşındaki bir kızın yaşıtı iki kız tarafından bıçaklanarak öldürülmesi şok yaratmıştı.

Faeser, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Nasıl ki uçakla seyahat eden hiç kimsenin yanına bıçak almasına izin verilmiyorsa, en azından toplu taşıma araçlarında, otobüslerde ve trenlerde bıçakları yasaklamayı düşünmeliyiz. Şiddet eğilimli suçlular bıçaklarla korkunç şeyler yapabilir. Hayatın her alanında olan bir mutfak bıçağıyla bile insanları çok kötü şekilide yaralayabilirsiniz” diye konuştu.

Eyaletlere de gerekli önlemlerin alınmasına yönelik çağrı yapan bakan, özellikle yerel ulaşımda daha fazla güvenlik gücü ve polisin bulundurulmasının önemini vurguladı.

Geri Dön 13 Nisan 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN