Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Haziran 2023 Pazartesi

Bakan Faeser, Hessen’in ilk kadın Başbakanı olmak istiyor

Almanya'nın ilk kadın Federal İçişleri Bakanı olan SPD’li Nancy Faeser, gözünü Hessen Başbakanlığına dikmiş görünüyor. Partisinden büyük destek gören Faeser, 8 Ekim'de yapılacak eyalet seçimlerinde yarışacak.

Bakan Faeser, Hessen’in ilk kadın Başbakanı olmak istiyor

NTV’nin haberine göre; Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser, Hessen SPD parti kongresinde çoğunluğun desteği ile yapılacak eyalet seçimlerinde yarışmak üzere seçildi. Faeser'in Hanau'daki delegelerin yüzde 94,4'ünün oyunu alması dikkat çekti. 

Almanya'nın ilk kadın İçişleri Bakanı olan Faeser, Hessen'in ilk kadın Cumhurbaşkanı olmak için 8 Ekim'de yarışacak. SPD, Hessen’de neredeyse 25 yıldır muhalefet koltuğunda oturuyor. Şu anda iktidarda ise CDU/Yeşiller koalisyonu var. 

 

Geri Dön 19 Haziran 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN