Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
16 Şubat 2023 Perşembe

Bakan Faeser: Aşırılık yanlısı memurların görevden uzaklaştırılması hızlanacak

Almanya’da İçişleri Bakanı Nancy Faeser, disiplin yasasında reform yapmak istiyor. Amaç ise aşırılık yanlısı memurların kamu hizmetinden daha hızlı uzaklaştırılması.

Bakan Faeser: Aşırılık yanlısı memurların görevden uzaklaştırılması hızlanacak

Faeser, disiplin yasasını değiştirmek için hazırladığı yasa tasarısının ilk taslağını kabineye sundu. Taslağa göre, amirlerin anayasaya aykırı hareket eden memurları disiplin yönetmeliği yoluyla görevlerinden alabilmeleri öngörülüyor. Taslakta şöyle denildi:

Bu durum, özellikle Federal Almanya Cumhuriyeti’ni ve onun özgür demokratik temel düzenini reddeden kişiler söz konusu olduğunda, ayrıca ilgili kişilerin disiplin soruşturması boyunca ücretlerinin önemli bir kısmını almaya devam etmeleri nedeniyle kabul edilemez.

Faeser, konuya ilişkin geçen ay da bir açıklama yapmıştı. İçişleri Bakanı, prosedürlerin çok uzun sürdüğünü ve bu nedenle disiplin yasasını değiştireceklerini söylemişti.

Geri Dön 16 Şubat 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN