Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına uyarısı: Kış geri geliyor - 15 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Mart 2024 Çarşamba

Bakan doğruladı: Güvenli olmayan hat kullanılmış

Savunma Bakanı Boris Pistorius, üst düzey subayların sızdırılan konuşmalarına ilişkin birden fazla güvenli olmayan iletişim hattının kullanıldığını doğruladı.

Almanya Savunma Bakanı Boris Pistorius, Berlin'de Federal Meclis Savunma Komitesi'nin düzenlediği özel bir toplantının ardından, Alman Hava Kuvvetleri subaylarının Taurus seyir füzelerinin Ukrayna'ya sağlanmasıyla ilgili yapılan tartışmaların Rus medyasında yayımlanmasıyla ilgili bir skandala ilişkin açıklamalarda bulundu. Pistorius, konuşmasında, Alman Silahlı Kuvvetleri personelinin korunması gerektiğini vurgulayarak, konunun ciddiyetine dikkat çekti. Söz konusu olayın, Almanya'nın güvenlik zafiyetlerini ortaya çıkardığı ve birden fazla güvenli olmayan iletişim hattının kullanıldığını belirten Pistorius, bu durumun Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Almanya'nın iç meselelerinden faydalanmasını kolaylaştırabileceğine işaret etti.

Alman medyasının konuyla ilgili raporları, Hava Kuvvetleri Komutanı Ingo Gerhartz'ın da dahil olduğu ve daha önce benzer güvenlik ihlallerinin yaşandığına dair bilgileri içeriyordu. Pistorius, ilgili personel hakkında gerekli ön disiplin soruşturmalarının sürdüğünü duyurdu.

Ne olmuştu?

Russia Today (RT) tarafından yayımlanan ve büyük yankı uyandıran ses kaydı, Alman subaylarının Ukrayna'ya Taurus seyir füzeleri gönderilmesi, bu silahların kullanımı, Almanya'nın sağlayabileceği teknik ve istihbarat desteği ile bu füzelerin Kırım Köprüsü'nü imha edebilme kapasiteleri üzerine yapılan tartışmaları içeriyordu. Ses kaydında, bu tür stratejik konuların ele alınması, füzelerin teknik özellikleri ve potansiyel hedefler üzerine detaylı görüş alışverişinde bulunuluyordu.

Bu skandal, Almanya'da güvenli olmayan iletişim hatları üzerinden yapılan önemli askeri ve stratejik tartışmaların nasıl dışarı sızdırılabileceğine dair ciddi endişeleri gündeme getirdi. Alman yetkililer, yaşanan güvenlik ihlalinin detaylarını ve olası sonuçlarını değerlendirirken, Rusya'nın bu bilgilere erişiminin potansiyel etkileri üzerinde duruyor.

Geri Dön 13 Mart 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN