Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
07 Ocak 2023 Cumartesi

Bahaneye yer yok: Almanlar için hasta olmak çalışmaya engel değil

Almanya'da yapılan bir ankete göre, çalışanların dörtte birinden fazlası hastalığa rağmen işbaşı yapmayı tercih ediyor. 

Techniker Krankasse'nin anketine katılanların birçoğu öksürük, ateş, ses kısıklığı gibi rahatsızlıkların izin almak için bir neden olmadığını dile getirdi. Ankete katılanlardan hasta olup işe gitmeyenlerin oranı yüzde 17 oldu. Evden çalışanların yüzde 46'sı ise, hasta hissetmelerine rağmen işlerinin başında olduğu ifade etti. 

Ankete göre, hastalanmasına rağmen çalışmaya devam edenlerin büyük kısmını kadınlar, yöneticiler ve 20 yaş altı genç emekçiler oluşturuyor. 

Uzmanlar, soğuk algınlığı gibi hafif atlatılan hastalıklarda evden çalışabileceğini belirterek bulaşıcı hastalıklarda işbaşı yapmanın salgına sebebiyet verebileceğine dikkat çekti.

Geri Dön 07 Ocak 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN