Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
27 Haziran 2023 Salı

Baerbock'tan 'Rusya' açıklaması: Müdahil olmayacağız

Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock Wagner grubunun isyanı ile ilgili olarak, bunun Rusya'nın iç iktidar mücadelesi olduğunu ve Almanya'nın müdahil olmayacağını söyledi. 

Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, AB dışişleri bakanlarının Lüksemburg'daki toplantısı öncesi açıklamalarda bulundu. Rus liderine ilişkin konuşan Baerbock, "Putin, kendi ülkesini de yok ediyor. Rusya'nın savaşının, Putin'in iktidar sistemi üzerindeki yıkıcı sonuçlarını da görüyoruz. Rusya'nın liderliğinin giderek daha fazla kendisine saldırdığını ve Rus propagandasında büyük çatlaklar olduğunu görüyoruz" dedi.

"Müdahil değiliz"

Rusya'da bir iç iktidar mücadelesi olduğuna ve kendilerinin buna müdahil olmadıklarına işaret eden Baerbock, "Orada neler olduğu hala belirsiz. Açıkça bu, Rus oyununda sadece bir perde ve Rusya'daki farklı aktörlerle neler olduğu hala belirsizliğini koruyor. Binlerce insan Rusya'da yaşamak istemediği için Rusya'yı terk etti. Bunun Rusya içinde de bir güç mücadelesine yol açtığını açıkça görüyoruz ve bu nedenle bu oyunda başka hangi eylemlerin olacağı belirsiz." diye konuştu.

Baerbock, Avrupalılar için önemli olan tek şeyin Ukrayna'nın yeniden barış ve özgürlük içinde yaşayabilmesine destek vermek olduğunu vurguladı.

Annalena Baerbock, aynı zamanda, Avrupa Barış Fonu'na katkıyı 3,5 milyar avro artırdıklarını ve Alman tarafı olarak yıl sonuna kadar 45 Gepard uçaksavar tankı sağlayacaklarını kaydetti.

Geri Dön 27 Haziran 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN