Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Haziran 2024 Salı

Baerbock'tan 'erken seçim' çıkışı

Yeşiller Partili Federal Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, erken seçim çağrılarına ilişkin "Erken seçim liberal demokrasinin düşmanlarına yapabileceğimiz en büyük iyilik" ifadelerini kullandı.

Baerbock'tan 'erken seçim' çıkışı

Avrupa Parlamentosu seçimleri sonrasında, Almanya'daki trafik ışığı koalisyonunun oylarındaki ciddi düşüş erken seçim çağrılarına yol açtı. Yeşiller Partisi'nin seçimlerdeki kötü performansının ardından, Federal Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, partisinin ve koalisyonun hatalarına ilişkin öz eleştiri yaptı.

Süddeutsche gazetesine konuşan Baerbock, "Biz federal hükûmet ve Yeşiller olarak güvenlik konusunu yeterince ele almadık," dedi. Özellikle Ekonomi Bakanı Robert Habeck'in Bina Enerji Yasası tartışmaları sırasında sosyal güvenlik konusunu başlangıçta yeterince dikkate almadıklarını belirtti. Baerbock, "Birçok insan uzun süre bu yasaların kendileri için ne anlama geldiğini anlamadı," dedi.

Başbakan adayı olacak mı?

Baerbock, başbakan adaylığı ile ilgili soruya, "Dışişleri Bakanı olarak her şeyin mümkün olduğunu öğrendim," diye yanıt verdi. Ayrıca, bütçe müzakerelerinde daha fazla esneklik çağrısında bulunan Baerbock, "Birkaç yıl içinde 'Borç frenini koruduk ama Ukrayna'yı ve Avrupa barış düzenini kaybettik' demek ölümcül olur," dedi. 

Koalisyon, önümüzdeki yılın bütçesini temmuz ayı başında hazırlamayı planlıyor. Federal Maliye Bakanı Christian Lindner (FDP), borç freninin gevşetilmesine kesinlikle karşı çıkarken, bazı bakanlıkların bütçelerinde önemli kesintiler yapılmasını talep ediyor.

"Erken seçim liberal demokrasinin düşmanlarına yapabileceğimiz en büyük iyilik"

Baerbock, röportajında SPD, Yeşiller ve FDP koalisyonunun bütçe anlaşmazlığı nedeniyle dağılmaması gerektiğini vurguladı. "Liberal demokrasinin düşmanlarına yapabileceğimiz en büyük iyilik, bir başka Avrupa demokrasisinin erken seçime gitmesi olur. Hükûmet olarak işimiz, zor zamanlarda bile sorunları birlikte çözmektir," dedi.

Geri Dön 18 Haziran 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN