Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
16 Ağustos 2023 Çarşamba

Baerbock, tarifeli uçakla Berlin’e dönüyor

Uçağı arızalandığı için ziyaretini gerçekleştiremeyen Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, tarifeli uçakla Abu Dabi'den Berlin'e dönecek. Arızalanan uçak emekliye ayrılıyor.

Almanya Dışişleri Bakanı Baerbock, uçağında yaşanan arıza nedeniyle Pasifik bölgesine yapmayı planladığı ziyaretini iptal etmek zorunda kaldı. Baerbock, Abu Dabi'den tarifeli uçuşla Berlin'e dönecek. Olayın ardından iki eski Airbus 340 uçağının hizmet dışı bırakılacağı duyuruldu.

Bu gelişme, Alman hükümetinin eski uçakları konusundaki tartışmaları yeniden gündeme getirdi. Medya, olayı "utanç verici" ve "fiyasko" olarak nitelendirdi. Bild gazetesi, Almanya'nın dünyaya rezil olduğunu yazdı, çünkü Dışişleri Bakanı'nı bile istediği yere gönderemediğini belirtti.

Birlik Savunma Politikası Sözcüsü Florian Hahn (CSU), Bild'e yaptığı açıklamada, "Hükûmet, Dışişleri Bakanı'nı önemli uluslararası toplantılara bile uçuramıyorsa, bu durum daha fazla utanç verici olur" dedi.

Dışişleri Bakanı Baerbock, Twitter'dan yaptığı açıklamada, tüm seçeneklerin değerlendirildiğini belirtti ve "Ne yazık ki, Hindistan-Pasifik seyahatime arızalı uçak olmadan devam etmek lojistik olarak mümkün değil. Bu durum sadece can sıkıcı değil, aynı zamanda engelleyici bir durum" dedi.

Almanya Dışişleri Bakanı Baerbock'u taşıyan "Airbus 340-300" tipi uçak, Pazar akşamı Almanya'dan Avustralya'ya hareket etti ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkenti Abu Dabi'ye yakıt almak için iniş yaptı. Ancak daha sonra mekanik bir arıza tespit edildi. Uçak, yaklaşık 2 saat tur attıktan ve 80 ton yakıt boşalttıktan sonra tekrar Abu Dabi'ye zorunlu iniş yaptı. Uçağın gece ikinci kez aynı arızadan dolayı Abu Dabi'ye dönmesi üzerine Pasifik ziyareti iptal edildi. Bu hafta Baerbock, Avustralya, Yeni Zelanda ve Fiji Cumhuriyeti'ni ziyaret etmeyi planlıyordu.

Geri Dön 16 Ağustos 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN