Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya Hessen: İlk evini alana devletten destek - 23 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
22 Şubat 2024 Perşembe

Baerbock: Putin bu işten yırtacağını düşünüyorsa yanılıyor

Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, "Putin, Ukrayna'ya ölçülemez acılar çektiriyor ve kelimenin tam anlamıyla insanların kafasına silah dayıyor" dedi.

Baerbock, Brezilya'da gerçekleştirilecek olan G20 Dışişleri Bakanları Toplantısı öncesinde yaptığı açıklamada, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Ukrayna'ya yönelik eylemlerini şiddetle eleştirdi. Baerbock, Putin'in Ukrayna halkına 'ölçülemez acılar' çektirdiğini ve bu durumun insanların hayatları üzerinde 'kelimenin tam anlamıyla bir silah' gibi olduğunu savundu.

"Putin bu işten yırtacağını düşünüyorsa yanılıyor"

Ayrıca, Baerbock, "Putin, 2 yıl sonra dünyanın Ukrayna'daki savaştan ve bunun dramatik küresel sonuçlarından kimin sorumlu olduğunu unutacağını düşünüyorsa yanılıyor" ifadelerini kullandı. Alman Dışişleri Bakanı, Birleşmiş Milletler'in temel ilkelerine bağlı kalacaklarını ve Ukrayna halkı barış ve özgürlük içinde yaşayana kadar Ukrayna'nın yanında olacaklarını vurguladı.

G20, küresel ekonominin yaklaşık yüzde 80'ini temsil eden ve dünya nüfusunun yüzde 60'ını barındıran Türkiye, Almanya, Fransa, ABD, Rusya ve Çin gibi ülkeleri içeren bir grup.

Geri Dön 22 Şubat 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN