Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
14 Ekim 2023 Cumartesi

Baerbock: Bu günlerde hepimiz İsrailliyiz

Almanya Federal Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, destek göstermek amacıyla İsrail'e resmi bir ziyarette bulundu. Baerbock, "Bu günlerde hepimiz İsrailliyiz" dedi.

Baerbock, İsrailli mevkidaşı Eli Cohen ile bir araya geldi ve "Bu korkunç günlerde yanınızdayız ve sizinle aynı duyguları paylaşıyoruz. Bu günlerde hepimiz İsrailliyiz" dedi.

Baerbock, İsrail ile tam dayanışma içinde olduklarını bir kez daha vurgulayarak, "Dünyadaki her ülke gibi İsrail'in de uluslararası hukuk çerçevesinde meşru müdafaa hakkı vardır. Demokrasileri insanlık dışı hareket eden teröristlerden ayıran şey budur" dedi ve ekledi: "Bu zorlu durum, her zaman bize demokraside ve özgürlük içinde yaşadığımız için ne kadar şanslı olduğumuzu gösteriyor" dedi.

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ve Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı Roberta Metsola'nın da dayanışma göstermek amacıyla İsrail'i ziyaret etmeyi planladığı belirtildi. Ayrıca Fransa Dışişleri Bakanı Catherine Colonna'nın 15 Ekim'de İsrail'i ziyaret etmeyi düşündüğü açıklandı.

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ise dün İsrail'i ziyaret etmiş ve Başbakan Binyamin Netanyahu ile buluşmuştu. Blinken, bir Yahudi olarak da burada olduğunu vurgulayarak İsrail'e yardım etmek amacıyla binlerce yedek askerin seferber edildiğini açıklamıştı.

Hamas saldırısının ardından Tel Aviv'de roket saldırısı alarmı verilmesi nedeniyle, Baerbock ve beraberindeki heyet, 15 dakika boyunca sığınaklara gitmek zorunda kaldı.

Geri Dön 14 Ekim 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN