Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya Hessen: İlk evini alana devletten destek - 23 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
17 Şubat 2024 Cumartesi

Baerbock: Biz Avrupalılar kendimizi daha iyi savunmalıyız

Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, ABD'deki iktidar durumundan bağımsız olarak Avrupalıların kendini daha iyi savunması gerektiğini söyledi.

Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, 60'ıncı Uluslararası Münih Güvenlik Konferansı öncesinde, Rusya'nın Ukrayna'ya savaş açmasıyla birçok dönüm noktasının yaşandığını ifade etti. Baerbock, Avrupa'nın daha güçlü bir savunma konumunda olması gerektiğini belirterek, ABD'nin iktidar durumundan bağımsız olarak NATO'nun Avrupa ayağını güçlendirecek bir güvenlik ve savunma birliğine ihtiyaç duyulduğunu vurguladı. AB üyesi ülkelerin askeri kapasitelerinin birbirleriyle uyumlu olmasının yanı sıra, ortak stratejik Avrupa tedarik, geliştirme ve endüstriyel işbirliğinin önemine değindi. Baerbock, Almanya'nın hava savunması ve silahlı kuvvetler alanındaki uzmanlığının bu işbirliğine katkı sağlayabileceğini örnek gösterdi.

Ayrıca, Avrupa Güvenlik ve Savunma Birliği'nin finansmanının mevcut özel fonlarla yetersiz olduğunu ve önemli ölçüde artırılması gerektiğini belirtti. Baerbock, güvenlik ve savunma birliğine yapılacak yatırımların uzun vadeli bir perspektifle ele alınması gerektiğini ve güvenliğin bir maliyeti olduğunu, güvenilirliğin önemine dikkat çekti.

Geri Dön 17 Şubat 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN