Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına uyarısı: Kış geri geliyor - 15 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Mart 2024 Salı

Baerbock: 1 milyondan fazla insan buhar olup uçamaz

Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, Gazze'deki insanların, aralarında çocukların da olduğu milyonlarca kişinin, haftalarca yeterli gıdaya erişememesi sebebiyle insani bir müdahaleye ihtiyaç olduğunu vurguladı.

Brüksel'de Avrupa Birliği (AB) Dışişleri Bakanları toplantısında gazetecilere konuşan Baerbock, Gazze'de yaşanan bu insani krizin acilen ele alınması gerektiğini belirtti. İsrail hükûmetine, Gazze'ye insani yardımın sağlanması konusunda güvence verilmesi çağrısında bulunduğunu ifade etti.

Baerbock, İsrail ile Filistin arasındaki çatışmanın sadece iki devletli bir çözümle sona erebileceğine işaret etti ve yerleşim yerleri inşasının uluslararası hukuka aykırı olduğunu söyledi. Refah'a yapılacak olası bir askeri operasyon hakkında ise uluslararası insancıl hukukun uygulanması gerektiğini, İsrail'in bu kurallara uyması gerektiğini ve büyük çaplı bir saldırının kabul edilemez olduğunu dile getirdi.

Baerbock şöyle konuştu:

Herkes buna uymalı, İsrail hükûmeti buna uymalı ve bu nedenle bir milyondan fazla insanın buhar olup uçamayacağını, Refah'a bu ölçekte bir saldırı yapılamayacağını da açıkça ifade ettim. İnsanların korunmaya ihtiyacı var ve her şeyden önemlisi, insanların nihayetinde insani yardıma ihtiyacı var. Bildiğiniz üzere biz de havadan yardım yapıyoruz, deniz koridoruna katılıyoruz ancak tüm bunlar okyanusta sadece bir damla.

Baerbock, insani yardımın Gazze'ye ulaşması için sınır kapılarının sürekli açık olması gerektiğini, bu sayede acil insani müdahalenin sağlanabileceğini belirtti. Bu konuda 24 saat diyalog kanallarının açık olmasının önemine değindi.

Geri Dön 19 Mart 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN