Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
04 Nisan 2023 Salı

Babaların da ücretli izin hakkı olacak

Almanya’da doğum sonrası anne dışında babaya da 2 haftalık ücretli izin hakkı tanıyan düzenlemeye ilişkin yasa tasarısı sunuldu.

Babaların da ücretli izin hakkı olacak

Federal Aile Bakanlığı; SPD, Yeşiller ve FDP’nin koalisyon anlaşmasında da yer alan ‘eşler için 2 haftalık ücretli izin’ düzenlemesine ilişkin, Federal Meclis’e bir yasa tasarısı sundu. Yasa tasarısına göre, ‘ebeveynlerin doğum sonrası bebek bakımı için yıllık izinlerinden tasarruf yapmak zorunda kalmaması ve bebek bakımı ile ortak ilgilenmesi’ amacıyla kadının doğumundan hemen sonra, eşi 10 iş günü tam ücretli izin hakkına sahip olacak. 

“Hala ataerkil bir toplumda yaşıyoruz”

Konuya ilişkin olarak Tagesspiegel’a konuşan Aile Bakanı  Bakan Lisa Paus , ​​çocuk bakımının ebeveynlerin eşit şekilde dağılımı ile yürütülmesini gerektiğini vurgulayarak “Hâlâ ataerkil bir toplumda yaşıyoruz” ifadesini kullandı.

Geri Dön 04 Nisan 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN