Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Eylül 2023 Salı

Babalara tam ücretli izin hakkı geliyor

Federal Aile Bakanı Lisa Paus, doğum sonrası ilk 10 iş gününde babalara ücretli izin verilmesi için çalışmaların yapılacağını açıkladı.

Yeşiller Partili bakan, Funke Medya'ya yaptığı açıklamada, "Çocuk bakımını eşit bir sorumluluk olarak gören babaları cesaretlendirmek istiyoruz" dedi. Federal Aile Bakanlığı tarafından hazırlanan "Familienstartzeit" adlı plan, doğum sonrası dönemde ailelere daha fazla destek sağlama amacını taşıyor.

Federal Aile Bakanlığı'nın 2023 Babalar Raporu'na göre, Almanya'da her iki babadan biri, daha fazla sorumluluk almayı istiyor. Ancak istatistiklere göre, babaların sadece beşte biri çocuk bakımında eşit görev üstleniyor. Çocuk bakımı ile iş hayatı arasındaki denge konusunda ise erkeklerin yarısından fazlası geleneksel aile modelini tercih ediyor.

Federal Aile Bakanlığı, bu rapor ve projenin detaylarını bugün açıklayacak. Bu, babalara doğum sonrası ücretli izin hakkının gündeme geldiği ve Ocak 2024'te yürürlüğe girmesi beklenen bir sürecin parçası olarak gerçekleşiyor. Detaylar bugünün basın toplantısında netleşecek.

Geri Dön 12 Eylül 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN