Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya Hessen: İlk evini alana devletten destek - 23 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
26 Şubat 2024 Pazartesi

Avrupa'nın 'en tehlikeli 50 kentinde' Almanya'dan tek şehir

Avrupa'nın 'en tehlikeli 50 kenti' seçildi. Almanya'dan sadece Frankfurt, listeye 43'üncü sıradan girdi.

Numbeo'nun çevrimiçi veri tabanında yapılan bir araştırmada, Avrupa'nın en tehlikeli şehirleri sıralaması kullanıcıların kişisel güvenlik algılarına dayanarak oluşturuldu. Araştırmaya katılanlar, yaşadıkları şehirdeki suç, şiddet ve yolsuzluk durumlarına göre kendilerini ne kadar güvende hissettiklerini ifade ettiler. Bu sıralama, resmi istatistiklere değil, yalnızca katılımcıların öznel görüşlerine dayanıyor.

İngiltere'nin Bradford kenti, uyuşturucu ticareti ve tüketiminin önemli bir sorun olarak görülmesi nedeniyle listeyi başı çekiyor. Fransa'nın Marsilya kenti ise ikinci sırada yer alarak, uyuşturucu sorunlarının yanı sıra vandalizm ve hırsızlığın da büyük bir endişe kaynağı olduğunu ortaya koyuyor. Üçüncü sıradaki Coventry'de de benzer şekilde uyuşturucuyla bağlantılı suçlar ve vandalizm ön plana çıkıyor.

Listede tek Alman şehri olan Frankfurt, 43'üncü sırada yer alıyor. Frankfurt sakinleri, uyuşturucuyla bağlantılı suçların yanı sıra, suç oranındaki artışın da kentteki başlıca güvenlik sorunlarından biri olduğunu belirtiyorlar. Bu sıralama, Avrupa'daki farklı şehirlerde yaşayan insanların güvenlikle ilgili algılarının ve endişelerinin bir yansıması olarak dikkat çekiyor.

Geri Dön 26 Şubat 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN