Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
28 Eylül 2022 Çarşamba

Avrupa’da doğalgaz fiyatları düşüşte

Avrupa'da haftalardır rekor fiyatlardan işlem gören doğalgaz fiyatları yüzde 8 geriledi.

Avrupa’da doğalgaz fiyatları düşüşte

Hollanda merkezli sanal doğalgaz ticaret noktası TTF'de rakamlar megavatsaat başına 170 avronun altına düştü. Ağustos ayında fiyatlar, megavatsaat başına 300 avronun üzerinde rekor bir seviyede seyrediyordu.

Piyasaların rahatlamasında Avrupa genelinde gaz depolarındaki yüzde 85’e varan doluluk oranı ve ABD üzerinden gelen sıvılaştırılmış doğalgaz (LNG) hacimlerinin artması etkili oldu. Ayrıca Başbakan Olaf Scholz, Birleşik Arap Emirlikleri ile sıvılaştırılmış doğal gaz tedariki konusunda el sıkıştı, 2023’den itibaren teslimatların yapılması bekleniyor.

Ancak EWI’nın araştırmalarına göre, tüketim miktarı, enerji fiyatlarında belirleyici rol oynuyor. Buna göre, AB’nin doğalgaz talebi, 2021 yılına kıyasla, 2030’a kadar, yüzde 20 düşerse, fiyatlar Rusya’dan bağımsız olarak 2018’deki oranlara geri dönebilir. 

FDP’li Maliye Bakanı Christian Lindner de önceki gün yaptığı açıklamada “Korkarım doğalgaz fiyatları düşse de asla Ukrayna savaşından önceki kadar düşük olmayacak” demişti.

Geri Dön 28 Eylül 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN