Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Alman vatandaşlığında rekor: Çifte için geri sayım - 28 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
03 Mayıs 2024 Cuma

Avrupa Şampiyonası'nda grev tehdidi

Demiryolu sendikası EVG, çalışanların artan saldırılara maruz kaldığını ve yeterli koruyucu önlemler alınmadığı takdirde Avrupa Şampiyonası sırasında grev yapacaklarını duyurdu.

Almanya'da 14 Haziran'da başlayacak olan Avrupa Şampiyonası sırasında tren ulaşımında ciddi aksamalar yaşanabilir. Demir Yolu Sendikası EVG, demiryolu çalışanlarının artan saldırılara maruz kaldığını ve yeterli koruyucu önlemler alınmadığı takdirde grev yapacaklarını duyurdu. Sendika Başkanı Kristian Loroch, güvenlik önlemlerinde iyileşme sağlanmaması halinde tren seferlerini durduracaklarını ifade etti.

Yapılan bir ankete göre, demiryolu çalışanlarının yüzde 64'ü son bir yılda şiddet veya düşmanlıkla karşılaştı ve yüzde 36'sı işlerini yaparken kendilerini güvende hissetmiyor. Özellikle koronavirüs salgını döneminde maske zorunluluğu, çalışanlar ile yolcular arasında anlaşmazlıklara neden oldu. Loroch, bölgesel taşımacılıkta tren görevlilerinin artık yalnız gönderilmemesi gerektiğini, çift görevlendirmenin standart hâle gelmesi ve yerel ulaşımdan sorumlu eyaletlerin daha fazla personel görevlendirmesine izin vermesi gerektiğini belirtti.

EVG'nin grev tehdidi, DB Regio İşçi Temsilcisi Konseyi tarafından da destekleniyor. Konsey Başkanı Ralf Damde, çalışanlara saldırılmadan önce, bariz tehlike durumlarında personeli görevlendirmeyi reddettiklerini söyledi.

Geri Dön 03 Mayıs 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN