Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da tünelin ucunda ışık göründü - 20 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
28 Ocak 2023 Cumartesi

Avrupa Güvenlik ve İş Birliği Teşkilatı: Berlin seçimlerine güvenimiz tam

Berlin'de yapılacak seçimlerde aksaklıklar hala devam ediyor. Avrupa Güvenlik ve İş Birliği Teşkilatı seçimlere ilişkin standartların yüksek olduğunu bildirdi. 

Berlin'de Eyalet Meclisi ve İlçe Belediye Meclisi seçimleri 12 Şubat'ta yeniden yapılacak. Başkentte seçimden sorumlu uzman komisyon, şeffaflığı sağlamak için Avrupa Birliği’nden gözlemci talep etmişti.

Berliner Zeitung'un haberine göre, Avrupa Güvenlik ve İş Birliği Teşkilatı, seçimlere gözlemci gönderilmesine gerek olmadığını ve seçime ilişkin standartların yüksek olduğu bildirdi. 

Berlin Belediye Başkanı Franziska Giffey de, Berlin Senatosu’nda yaptığı konuşmada, “Seçimlere teknik olarak en iyi şekilde hazırlandık. Fakat küçük hatalar yaşanabilir, seçim sürecinde bunlar kaçınılmaz” diye konuştu.

Aksaklıklar sürüyor

Öte yandan tekrarlanacak seçimlerde aksaklılar hala devam ediyor. Oy pusulası numarası ve mühür eksikliği, seçim bilgi sayfasında yanlış seçim tarihi, postayla oy kullanma belgelerinin yanlış veya bazı kişilere iki kez gönderilmesi gibi hatalar bu seçimin de başlıca konuları. Seçim sorumlusu bunların 'yazılım hatasından' kaynaklandığını söylerken, Berlin İçişleri Bakanı Spranger de "Bunlar küçük münferit olaylar” dedi.

Geri Dön 28 Ocak 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN