Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
05 Ekim 2022 Çarşamba

Avrupa Birliği Almanya’nın üçüncü yardım paketine sert çıktı

Avrupa Birliği (AB), Almanya’nın üçüncü yardım paketi kapsamında şirketlerine vereceği enerji desteğini ‘rekabet ortamına zarar verdiği’ gerekçesiyle sert şekilde eleştirdi.

Avrupa Birliği Almanya’nın üçüncü yardım paketine sert çıktı

AB, Almanya’nın üçüncü yardım paketini sert eleştirdi. Yapılan açıklamada, “Alman şirketlerine verilecek enerji desteği, diğer ülkelerdeki rakipleri için adil bir rekabet ortamı yaratmayacak” denildi.

AB İç Pazar Komiseri Thierry Breton, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, “Avrupa’nın en büyük ekonomisi olan Almanya, yalnızca kendi vatandaşları ve şirketleri için değil, yardıma ihtiyacı olan AB ülkelerini de düşünmeli, dayanışma ruhundan vazgeçmemelidir” diye konuştu. Özellikle İtalya ve İspanya enerji krizi konusunda Avrupa Birliği’ne dayanışma çağrısında bulundu ve “Diğer Avrupa ülkeleri Almanya gibi yardım paketleri verecek mali kaynaklara sahip değil” ifadelerini kullandı.

Almanya eleştirileri reddetti

Maliye Bakanı Christian Lindner ise Avrupa Birliği’nin eleştirilerini reddetti. Bakan Lindner, “Oranlar uygundur, Avrupa Birliği’ndeki diğer ülkeler de enerji piyasalarına benzer oranlarda müdahale etti” dedi.

İtalya ve Fransa gibi ülkeler de uzun zamandır enerji piyasasına müdahale ediyor,  vatandaşlarına, küçük ve orta ölçekli işletmelere yardımlar veriyor. Fransa’da bir yıldır doğalgazda tavan fiyat uygulanıyor.

Geri Dön 05 Ekim 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN