Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
24 Aralık 2022 Cumartesi

Avrupa Adalet Divanı: Dil sınavı zorunlu olamaz

Avrupa Adalet Divanı, Danimarka’nın ülkede yasal olarak ikâmet eden bir Türk işçinin eşinin ülkeye gelebilmesi adına dil sınavına zorlayamayacağına hükmetti.

Avrupa Adalet Divanı: Dil sınavı zorunlu olamaz

Danimarka’da devletin, ülkede yasal olarak bulunma hakkına sahip bir Türk işçiden, eşini ülkeye getirebilmesi için dil yeterlilik testine sokma uygulaması Avrupa Adalet Divanı’ndan döndü. Mahkeme, dil sınavı yükümlülüğünün, eşlerin ülkeye daha iyi entegre olmalarına yardımcı olacağı fikriyle gerekçelendirilemeyeceğine hükmetti.

Ne yaşandı?

Bir Türk 1979 yılından bu yana Danimarka’da yaşıyor ve süresiz oturma iznine sahip. Diğer işlerin yanısıra on yıllardır da makine teknikerliği yapıyor. İşçi, eşine de oturma izni almak için başvuru yaptı. Fakat bu talep kocasının Danca dil testine girmemesi nedeniyle reddedildi. Başvurunun reddedilmesi üzerine kadın şikâyetçi oldu. Danimarka’daki mahkeme söz konusu kararı Avrupa Adalet Divanı’na havale etti.

Geri Dön 24 Aralık 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN