Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
03 Temmuz 2023 Pazartesi

Avro bölgesinde enflasyon geriledi

Enflasyon, avro bölgesinde 5,5'e gerileyerek 2022 yılının başından bu yana en düşük seviyesine ulaştı. 

Avro bölgesinde enflasyon geriledi

İstatistik kurumu Eurostat'ın verilerine göre enflasyon avro bölgesinde gerilerken işsizlik oranı mayıs ayında yüzde 6,5'le aynı kaldı. İşsizlik oranı 1998'den beri hesaplanan verilere göre, avroyu para birimi olarak kullanan ülkeler içerisindeki en düşük seviyesinde. 

Verilere göre avro bölgesindeki yıllık enflasyon tahminleri de enerji fiyatlarında düşüşler nedeniyle haziran ayında 6,1'den 5,5'e geriledi. 

Çekirdek enflasyonda artış yaşandı 

Araştırmalacıları endişelendiren çekirdek enflasyonda ise artış yaşandı. Euronews'in haberine göre enflasyonun geçici etkilerinden arındırılması sonucunda ortaya çıkan çekirdek enflasyon yüzde 5'ten yüzde 5,3'e çıktı. Bu oran daha önceki 5,6 beklentisinin altında kaldı. Ancak Avrupa İstatistik Ofisi'nin son verilerine göre özellikle gıda fiyatlarındaki artış yüzde 11,7 'lerde seyretmeye devam ediyor. 

 

Geri Dön 03 Temmuz 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN