Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
26 Haziran 2024 Çarşamba

Auschwitz’i ziyaret eden öğrenciler Hitler selamı verdi

Aşağı Saksonya'da, Auschwitz Toplama Kampı'na gitmeden önce Hitler selamı verip bunu internette paylaşan 5 öğrenci tepki topladı.

Laatzen'deki Albert Einstein Okulu'nun düzenlediği gezi sırasında, sarhoşken Hitler selamı veren öğrenciler, bu görüntüleri sosyal medyada yayımladı. Gezi, Alman tarihinin en karanlık dönemine ışık tutmayı amaçlıyordu. Krakow'a yapılan gezinin ardından, Nazi döneminde 1,1 milyon insanın öldürüldüğü Auschwitz kampına ziyaret planlanmıştı. 

Olay, öğrencilerin odasında gerçekleşti. Adolf Hitler'in konuşmalarını izleyen öğrenciler, sarhoşken 8 saniyelik bir video çekip Snapchat'te paylaştı. Video, grup geri döndükten sonra fark edildi. Okul Müdürü Christian Augustin, olayı "şoke edici" olarak nitelendirdi ve bunun bilinçli bir siyasi mesaj olmadığını söyledi.

Videonun polise bildirilmesinin ardından, beş öğrenci dersten uzaklaştırıldı. Disiplin kuruluna ifade veren 17 yaşındaki öğrenciler pişman olduklarını ve özür dilediklerini belirtti. Öğrencilere, Nazi dönemini detaylı inceleyen bir okul projesinde yer alma zorunluluğu getirildi.

Geri Dön 26 Haziran 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN