Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
22 Mayıs 2024 Çarşamba

Ataman: Anayasa İsviçre Peyniri gibi

Federal hükûmetin Ayrımcılıkla Mücadele Sorumlusu Ferda Ataman, yaşlılara ve eşcinsellere yönelik ayrımcılığın açıkça yasaklanmasının anayasaya dahil edilmesini istedi.

Ataman, Anayasa'nın ilgili 3'üncü maddesini “İsviçre peyniri kadar deliklerle dolu” olarak nitelendirdi. Üçüncü madde, tüm insanların kanun önünde eşit olduğunu belirtiyor, ancak yaşlılar ve cinsiyet değiştiren veya cinsiyetsiz bireyler bu maddede yer almıyor.

Alman Anayasası’nın kabulünün 75'inci yıl dönümü vesilesiyle Funke Medya'ya konuşan Ataman, temel haklarla ilgili yasal boşlukların kapatılması gerektiğini vurguladı ve tüm insanların ayrımcılığa karşı aynı korumayı hak ettiğine dikkat çekti. Ataman, engelli kişilerin 1994 yılına kadar Almanya’nın temel haklar yasasına dahil edilmediğini hatırlatarak, eşcinsel ve transseksüel bireylerin de cinsel ve cinsiyet kimliği temelinde yapılan ayrımcılığın yasaklanmasının anayasaya dahil edilmesini beklediğini belirtti. Ataman, bir demokrasinin ancak azınlıkların durumunun iyi olması halinde güçlü olabileceğini söyledi.

Geri Dön 22 Mayıs 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN