Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
21 Eylül 2023 Perşembe

Asya eşekarısı ilk kez Berlin'de ortaya çıktı

Avrupa'ya yayılan tehlikeli bir arı türü olan Vespa velutina (Asya eşek arısı), Berlin'de görüldü.

Berlin Doğayı Koruma Derneği, geçtiğimiz cuma günü Schöneberg'deki bir restoranda bu tehlikeli arı türünün ilk kez tespit edildiğini açıkladı. Çevre Koruma Birliği’nin (Nabu) Hymenoptera (Zar Kanatlılar) Servisi tarafından Asya eşek arısı olduğu doğrulandı.

Nabu tarafından yapılan açıklamada, halkın paniklememesi gerektiği ve Asya eşek arısının Avrupalı akrabalarından daha fazla sokma olasılığına sahip olmadığı vurgulandı. Ayrıca, bu eşek arılarının sıklıkla yerli türlerle karıştırıldığına dikkat çekildi ve şüpheli durumlarda bu arıların öldürülmemesi gerektiği belirtildi.

Güneydoğu Asya'dan gelen bu eşek arısı türü, arıcılar için büyük bir sorun oluşturuyor. Asya eşek arıları, arı kolonilerini kuşatarak bal arılarının protein ihtiyacının büyük bir kısmını tüketiyor ve bu nedenle arıcılara ciddi ekonomik zararlar veriyor.

Vespa velutina olarak adlandırılan Asya eşek arısı, ilk kez 2004 yılında Fransa'da görüldü, ardından İspanya, İtalya, İsviçre, Belçika ve Hollanda gibi ülkelerde tespit edildi. Almanya'da ise bu arı türü ilk kez 2014 yılında Baden-Württemberg'de görülmüştü.

Geri Dön 21 Eylül 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN