Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Nisan 2024 Pazartesi

Aşırı sağcılar hakim karşısına çıkıyor

Almanya'da, 2022 yılının aralık ayında gözaltına alınan İmparatorluk Vatandaşları adlı aşırı sağcı örgütün üyeleri, bugün hakim karşısına çıkacak.

Almanya'da, İmparatorluk Vatandaşları olarak bilinen bir grubun üyeleri, darbe planlama ve terör örgütüne üye olma suçlamalarıyla yargılanacak. Aşırı sağcı grup, Aralık 2022'de düzenlenen bir operasyonla gözaltına alınmıştı. Toplam 26 sanık, bugün Stuttgart, Münih ve Frankfurt'taki yüksek bölge mahkemelerinde hakim karşısına çıkacak.

Sanıklar, kendilerini "Alman İmparatorluğu Vatandaşı" olarak tanımlıyor ve Prens Heinrich Reuss ile eski bir Alman Silahlı Kuvvetleri subayı olan Rüdiger von P'nin liderliğinde darbe planlamakla suçlanıyorlar. İddialara göre, bu grup Meclis oturumu sırasında başbakan ve tüm bakanları alıkoyup televizyonda halka teşhir etmeyi planlamış. Sanıklar, "terör örgütüne üye olma" ve "şiddet kullanarak hükûmete yönelik darbe planlama" suçlarından yargılanacaklar.

Ayrıca, bazı üyeler "terör örgütü kurma, vatana ihanet girişimi, yasa dışı silah bulundurma veya devleti tehlikeye atacak ciddi bir şiddet eylemine hazırlanma" gibi suçlamalarla da karşı karşıya. Bir sanık ise "cinayete teşebbüs ve ağır yaralama" suçundan mahkemeye çıkacak. Grubun tek Alman kökenli olmayan üyesi olan Rusya uyruklu Vitalia B, "örgüte yardım ve yataklık etmekle" suçlanıyor.

Mahkeme, bu davanın gelecek yılın ocak ayına kadar süreceğini ve çok sayıda ek duruşma günü belirlediğini açıkladı.

Geri Dön 29 Nisan 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN