Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Haziran 2023 Salı

Aşırı sağcı tehlike büyüyor!

Yapılan son anketlerde aşırı sağcı AfD oylarının artması sonrası uzmanlar uyarı yaptı. Uyarıda, "Trafik ışığı ne kadar yeşilse, AfD o kadar güçlü" denildi.

Aşırı sağcı tehlike büyüyor!

INSA Araştırma, Bild gazetesi adına bir anket yaptı. Anket sonucunda çarpıcı veriler yer aldı. Bu pazar seçim olsa aşırı sağcı AfD oyların yüzde 19'unu alarak ikinci en güçlü parti olacak.

"Trafik ışığı ne kadar yeşilse, AfD o kadar güçlü"

Ana muhalefet partisi CDU/CSU yüzde 27, trafik ışığı koalisyonun partilerinden SPD yüzde 19, Yeşiller yüzde 13 ve FDP yüzde 9 oy alacak. AfD yüzde 19, Sol Parti yüzde 5. Uzmanlar anket sonucunu, "Trafik ışığı ne kadar yeşilse, AfD o kadar güçlü" şeklinde yorumladı.

"AfD'nin oylarını arttırmak için hiçbir şey yapmasına gerek yok" 

Mainz Üniversitesi Profesörü Andreas Rödder, Bild'e verdiği demeçte şu ifadeleri kullandı:

Sonuç çok açık: Yeşiller ne kadar ideolojik görünür ve yeşil politikalar uygularsa; sosyal psikolojideki adıyla sağ kanat o kadar güçlü olur. Bu durum AfD'nin oylarına da yansıdı. AfD'nin, oylarını arttırmak için aktif olarak hiçbir şey yapmasına gerek yok. 

 

Geri Dön 06 Haziran 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN