Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
10 Nisan 2024 Çarşamba

Aşırı sağcı saldırı önlendi

Almanya'nın Halle kentinde hafta sonu aşırı sağcı bir terör planı engellendi. Polis, 36 yaşındaki bir aşırı sağcının evinde patlamaya hazır bir bomba buldu.

Savcı Dennis Cernota, Mitteldeutsche Zeitung gazetesine yaptığı açıklamada, "Devleti tehlikeye atacak ciddi bir şiddet eylemi hazırlığı iddiasını araştırıyoruz" dedi. Tutuklanan zanlının ırkçı ve aşırı sağcı inançları nedeniyle insanları öldürmeyi planladığı ve bu yönde soruşturma yürütüldüğü belirtildi. Karlsruhe'deki federal başsavcının da bilgilendirildiği kaydedildi.

Polis cumartesi günü gerçekleştirdiği operasyonda zanlının evine baskın yaptı ve bir patlayıcı cihaz buldu. Pazar günü de devam eden aramalarda ırkçı ve aşırı sağcı belgeler ele geçirildi. Şüphelinin saldırı için belirli hedefleri ya da zamanlaması olup olmadığı bilinmiyor. Ancak soruşturmayı yürüten birim, patlayıcının herkesin gözü önünde patlatılarak insan öldürmeyi amaçladığını varsayıyor.

Savcı Cernota, zanlının herhangi bir suç ortağı ya da sırdaşı olduğuna dair bir belirti olmadığını da ifade etti.

Olay, zanlının cumartesi günü ikâmet ettiği apartmanda ırkçı söylemlerde bulunup yoldan geçenleri bir silahla tehdit etmesi üzerine ortaya çıktı. Polis tarafından yapılan kontrolde zanlının kullandığı silahın oyuncak olduğu belirlendi. Ancak evde yapılan aramada patlayıcı bomba bulundu.

Geri Dön 10 Nisan 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN