Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Şubat 2024 Cuma

Aşırı sağcı Höcke halkı kışkırtmaktan yargılanacak

Almanya'da aşırı sağcı AfD'nin önde gelen siyasetçilerinden Björn Höcke, halkı kin ve nefrete teşvik etmek suçlamasıyla karşı karşıya.

Mühlhausen Bölge Mahkemesi, AfD'nin Thüringen Teşkilat Başkanı Höcke aleyhine hazırlanan iddianameyi kabul etti. Ana duruşmanın yılın ilk yarısında yapılması planlanıyor, ancak henüz bir tarih belirlenmedi.

Höcke'nin yargılanmasına neden olan olay, Telegram'da 2022'de Ludwigshafen'de gerçekleşen bir şiddet eylemiyle ilgili yaptığı bir paylaşım. Höcke, bu paylaşımda, şüphelinin muhtemelen akıl hastası olduğunu ve göçmenler arasında yaygın bir hastalıktan muzdarip olduğunu ileri sürerek, etkilenen kişilerin 'Allah-u Ekber' diye bağırmasına ve 'kafir' ev sahiplerini aşağılamasına neden olduğunu belirtti.

Ayrıca, Höcke hakkında Halle Bölge Mahkemesi'nde anayasaya aykırı hareket etmek ve terör örgütlerinin simgelerini kullanmak suçlamasıyla ikinci bir dava daha açıldı. Bu dava, Höcke'nin 2021'de Merseburg'da yaptığı ve Nazi Partisi'nin paramiliter birimi SA'nın yasaklı bir sloganını içeren konuşmasıyla ilgili. Höcke'nin, bir tarih öğretmeni olarak bu sloganın yasaklı olduğunun farkında olduğu iddia ediliyor.

1 Eylül'de Thüringen'de yapılacak olan eyalet parlamentosu seçimlerinde Höcke'nin, AfD'nin en önemli adayı olarak yarışması bekleniyor. Thüringen AfD, son üç yıldır Eyalet Anayasayı Koruma Dairesi tarafından aşırı sağcı olarak sınıflandırılıp izleniyor.

Geri Dön 09 Şubat 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN