Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
30 Mayıs 2023 Salı

Aşırı sağcı AfD son beş yılın en yüksek oy oranına ulaştı

Yapılan araştırmalar Almanya’da aşırı sağın yükselişte olduğunu gösterdi. Son anketlere göre; AfD, son beş yılın en yüksek oy seviyesine ulaştı.

Insa tarafından Bild am Sonntag adına yapılan son anketlere göre; AfD, yüzde 18’lik tarihi bir oy artışıyla, son beş yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Anketlere göre, AfD’ye asla oy vermem diyenlerin oranı da yüzde 60’dan yüzde 53,9’a kadar geriledi. Bild am Sonntag’a değerlendirmelerde bulunan Insa şirketi yöneticisi Hermann Binkert, siyasi iklimin aşırı sağın lehine geliştiğini, seçmenin AfD’ye yönelik ön yargılarının azaldığını dile getirdi.

Yeşiller son beş yılın en düşük seviyesinde

Yeşiller Partisi ise, yüzde 13 oy oranı ile son beş yılın en düşük seviyesine geriledi. 

Son anketlerde; merkez sağ CDU yüzde 28’lik oy oranıyla liderliğini korurken, SPD yüzde 20 ile ikinci, AfD yüzde 18 ile üçüncü, Yeşiller ise yüzde 13 ile dördüncü sırada yer alıyor. Koalisyon ortağı FDP’nin oy oranı ise bir puanlık artışla yüzde 9’a yükseldi.

Geri Dön 30 Mayıs 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN