Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
25 Ekim 2023 Çarşamba

Asılsız bomba ihbarları devam ediyor

Fransa'nın ardından, Almanya'da da son günlerde asılsız bomba ihbarları artmaya devam ediyor.

Önceki gün, Berlin'deki trafik ışığı koalisyon hükûmetinin büyük ortağı Sosyal Demokrat Parti'nin (SPD) genel merkezi Willy Brandt Evi ile özel televizyon kanalı RTL'ye ihbar mektupları gönderildi. Başkent Berlin'deki tren istasyonuna da e-posta ile tehditte bulunulduğu açıklandı.

Alman Demir Yolları (DB), Hamas imzalı bomba tehdidine rağmen seyahat etmek isteyenlerin tedirginlik yaşamalarına gerek olmadığını açıkladı. Berlin Polisi, SPD Genel Merkezi ve RTL'ye yönelik ihbarlara ilişkin açıklama yapmadı.

Thüringen eyaletine bağlı Weimar kentindeki Thüringen Anteni ve Radyo Top 40 radyolarının bulunduğu binaya da bomba ihbar mektubu gönderildi. Çalışanlar binayı terk etmek zorunda kaldı. Yapılan aramalarda tehlikeli bir madde bulunmadı.

Bununla birlikte; Bavyera ve bazı başka eyaletlerdeki ilk ve orta dereceli okullara da ihbar mektupları gönderildi. Bu okullardan bazıları geçici olarak boşatıldı. Ancak yapılan aramalarda tehlike teşkil edecek bir unsur saptanmadı ve derslere devam edildi.

Dün de Almanya'nın Mainz şehrinde yer alan kamu yayıncısı ZDF televizyon kanalına ve farklı şehirlerdeki en az 7 okula bomba ihbarı yapılmıştı.

Asılsız bomba ihbarı yapan kişiler, kamu huzurunu bozmaktan 3 yıla kadar hapis veya para cezası ile karşı karşıya.

Geri Dön 25 Ekim 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN